آرامستان های کرج در دوره پنجم مدیریت شهری شاهد اقدامات زیرساختی بوده اند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به حجم انبوه فعالیت های عمرانی و زیرساختی صورت گرفته در آرامستان بهشت سکینه (س) در راستای رفاه حال زائرین اهل قبور و استاندارسازی فضای دفن اموات، گفت:علاوه بر این شاهد ایثار کارکنان این مجموعه در دوره شیوع کرونا هستیم و جا دارد که از مجموعه این زحمات قدردانی شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز اکبر سلیم نژاد با اشاره به عملکرد سه ساله سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج اظهار داشت: آرامستان بهشت سکینه (س) دارای مساحتی بالغ بر 70 هکتار و آرامستان بهشت علی (ع) به وسعت 220 هکتار در سایه تلاش 190 نفر از مدافعین خاموش مشغول به ارائه خدمات به خانواده های عزادار از تمامی نقاط استان البرز به خصوص شهر کرج و سایر شهرهای اطراف می باشند که تا پایان بهمن ماه سال جاری حدود 110 هزار متوفی در بهشت سکینه (س) به خاک سپرده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: این سازمان یکی از دروازه های اصلی و ورودی شهر کرج محسوب می شود که روزانه میزبان حدود دو هزار نفر جهت خاکسپاری اموات و سالیانه بیش از نیم میلیون زائر اهل قبور می باشد.

سلیم نژاد با اشاره به نمودار مقایسه ای درصد جذب درآمد در این سازمان از سال 96 تاکنون تاکید کرد: میزان درصد جذب درآمد در سال 96 برابر با 88 درصد بود که این میزان در سال 99 به 91 درصد رسیده است.

وی عنوان کرد: در طی سه سال گذشته از سال 97 تا روزهای پایانی سال 99 اقدامات مختلفی در بخش های عمرانی،‌ فرهنگی، اجتماعی، هوشمند سازی، محیط زیست و مدیریت ویروس کرونا در آرامستان های بهشت سکینه (س) و بهشت علی(ع) انجام شده که زمینه های رضایت مندی ارباب رجوعان و خانواده های عزادار را فراهم آورده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج به میزان توسعه فضاهای سبز در مجموعه بهشت سکینه (س) بیان کرد: در سال 96 تنها 1.1 هکتار فضای سبز در این مجموعه وجود داشت که با اجرای پروژه های مختلف این میزان در سال 99 به 3.4 هکتار رسید.

سلیم نژاد خاطرنشان کرد: افزایش 4 برابری بودجه عمرانی، بازسازی 50 چشمه و احداث 26 چشمه سرویس بهداشتی جدید، افزایش سه برابری فضای سبز، محوطه سازی، ارتقاء فضای بهره وری و زیباسازی، ارتقاء و تکمیل و افزایش 5 برابری تجهیزات سردخانه ای، ساخت اولین قبور پیش ساخته برای اولین بار در کشور، بهره برداری از فاز اول باغ مزار بهشت و… از اهم اقدامات این سازمان است که با حمایت های اعضای دوره پنجم شورای شهر کرج انجام شده است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.