اعلام آماده‌باش مدیریت بحران در کرج

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار گفت: در این کارگروه مصوب شد دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا دو روز آینده در آمادگی کامل باشند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز مهرور با اشاره به اینکه این جلسه با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در استان تشکیل شده است افزود: در زمان صدور هشدار نارنجی ضروری است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند و شهروندان نیز فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وی  توصیه کرد: برای پیشگیری از ورود گردو غبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیر ضرور آن‌ها پرهیز شود، همچنین در شرایط بروز گرد و غبار به علت بخارات حاصل از پاک کننده‌های شیمیایی و گندزدا‌ها حتی الامکان از این مواد کمتر استفاده شود.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز بیان داشت: بر اساس توصیه پزشکان شهروندان به هنگام بروز گرد و غبار مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن را در دستور کار قرار دهند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.