انسداد ۱۴ چاه غیرمجاز مؤثر در کمبود آب اشتهارد

دادستان عمومی و انقلاب اشتهارد اعلام کرد که ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز مؤثر در کمبود آب در این حوزه قضایی، با دستور قضایی مسدود شدند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز به نقل از دادگستری البرز، حسن علایی ثمرین از انسداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در این حوزه قضایی خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از مشکلات اساسی موجود در شهرستان اشتهارد در بخش صنعت و آب شرب شهروندان، معضل جدی کمبود آب است پیگیری‌های ویژه‌ای در دادستانی این شهرستان انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد افزود: بارها نارضایتی صنعتگران و همچنین ساکنین شهرستان به دادستانی اعلام شده بود که در این راستا، از امور آب شهرستان اشتهارد استعلام و مشخص شد که تعداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز مؤثر در این کمبودها در شهرستان اشتهارد شناسایی شده و موجود است.

وی با تاکید بر اینکه وجود این چاه‌ها آسیب‌های فراوانی به سفره‌های زیرزمینی آب در اشتهارد وارد کرده است متذکر شد: یکی از عوامل اصلی کمبود آب و همچنین شوری آن نیز همین چاه‌های غیرمجاز هستند.

علایی ثمرین با اشاره به اینکه در راستای حفظ حقوق عامه و اجرای برنامه‌های دادگستری کل استان البرز، از ابتدای سال جاری دستورات لازم برای مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز برای جلوگیری از برداشت آب به ارگان‌های ذیربط صادر شده اضافه کرد: مطابق گزارش اداره منابع آب و با برنامه‌ریزی‌ها،جلسات مختلف با عوامل ذیربط، نظارت مستمر و بازدیدهای میدانی توسط دادستانی، تعداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شد.

وی تصریح کرد: مسدودسازی چاه‌ها و نصب کنتور هوشمند همچنان با جدیت در حوزه قضایی اشتهارد ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.