کاخ مروارید از سوی دولت در اختیار شهرداری کرج قرار گیرد

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: لازم است کاخ مروارید از سوی دولت در اختیار شهرداری قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج عباس زارع در آیین افتتاح پارک محیط بان که  ظهر امروزبا حضور جمعی از شهروندان، اصحاب رسانه، اعضاء شورای اسلامی شهر، شهردار کرج و مدیران شهری انجام شد،اظهار داشت: تلاش این سازمان در کلانشهر کرج کاملاً مشهود است به طوریکه از سال ۹۶ روی چند برنامه خاص از جمله گردشگری اقدام شد که در حوزه مدیریت شهری برنامه مان به خوبی پیش رفته است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه توسعه فضای سبز حرکتی زیبا به سمت شهری توسعه یافته و دوستدار فضای سبز است که امید داریم این اقدام ادامه دار باشد، افزود: شورای پنجم شورایی لیستی با آراء بی نظیر و کم نظیر شهروندان کرجی بود که گاها به عنوان شورای سیاسی میان مردم مطرح می شد چون در لیست امید بود اما حالا از شهروندان می خواهیم قضاوت کنند که آیا شورای پنجم در عملکرد نیز سیاسی بوده است یا خیر؟ آیا سیاست را با خدمت رسانی مخلوط کرد؟

زارع با اشاره به اینکه در هیچ یک از مناصب شهرداری خط کش سیاسی بدست گرفته نشد و هیچ سیاسی کاری ای نداشته ایم، تصریح کرد: شورای شهر چند شعار اساسی از جمله بهبود محیط شهری، محیط زیست، خدمات شهر، ایجاد زیرساخت های شهر و غیره داشت که سعی در عملیاتی کردن آنها داشت.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری کرج در راستای بهسازی فضای بیرونی کاخ مروارید اقدامات مهمی انجام داده است، گفت: امید داریم دولت کوتاه بیاید و این کاخ را به شهرداری بسپارد تا فضای آن را جهت گردشگری بهسازی و جهت بازدید عموم شهروندان مناسب سازی و مرمت کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه پارک ایران کوچک نیز یکی از مقاصد گردشگری شهر کرج به شمار می رود که مورد تاکید شورای پنجم بود، خاطرنشان کرد: پارک محیط بان نیز که امروز به بهره برداری رسید به یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر کرج تبدیل شده است.

زارع با اشاره به پروژه مجموعه تفرجی تفریحی تپه مراد آب که قسمت های مهمی از کار آن پیش رفته است، بیان کرد: متاسفانه وزارت نیرو در این حوزه همکاری‌های لازم را نداشت اما مدیریت شهری کرج این پروژه را به خوبی به پیشرفت رساند.

وی به افزایش سرانه فضای سبز اشاره و تاکید کرد: بیش از ۱۰‌درصد از بودجه سال جاری شهرداری کرج به توسعه فضای سبز مربوط می‌شود.

زارع با اشاره به اقدام مدیریت شهری کرج در راستای کاهش آلودگی هوا، عنوان کرد: استفاده از مکانیسم های جدید برای نصب کاتالیز برای خودروها، تقویت و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، جمع آوری آب های سطحی و غیره از جمله این اقدامات بود همه این اقدامات علی رغم مشکلات و معضلات اقتصادی کشور رخ داده است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.