۸۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در شهرستان کرج تایید صلاحیت شدند

سخنگوی هئیت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان البرز با اشاره به اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان این انتخابات، گفت: حدود ۸۸ درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر توسط هیات اجرایی شهرستان کرج و شهرهای اقماری تایید صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج،علیرضا عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان  انتخابات شورای شهر اظهار داشت: حدود 88 درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر توسط هیات اجرایی شهرستان کرج و شهرهای اقماری تایید صلاحیت شده‌اند.

وی افزود: 84 درصد از داوطلبانی که پرونده آنان به هیات نظارت شهرستان ارسال شده است توسط هیات نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهرستان تایید شده‌اند.

سخنگوی هئیت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان البرز  با بیان اینکه با توجه به قانون از مراجع پنجگانه استعلام گرفته شد و بر اساس پاسخ استعلام ها و شرایط قانونی افراد، هیئت نظارت افراد را رد یا تایید صلاحیت کرد، بیان کرد : هیچ گونه جناح بندی یا سفارش و فشاری در این رابطه اثربخش نبوده و صرفاً استعلام از مراجع قانونی دلیل رد یا تایید صلاحیت افراد بوده است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشته است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند برای تکمیل پرونده و رفع نواقص و یا اعتراض به رد صلاحیت خود، به مرکز هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی استان البرز  مراجعه و درخواست رسیدگی مجدد خود را تحویل دهند ، خاطرنشان کرد: هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی استان البرز نیز در مهلت مقرر قانونی به اعتراضات رسیدگی و نتیجه آن را حداکثر تا تاریخ 21 اردیبهشت 1400 به داوطلبان اعلام  می‌کند.

وی ادامه داد: در شهرستان کرج به تنهایی،  11 درصد از داوطلبان توسط هیات اجرایی و فقط 7 درصد از داوطلبان توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.