گره مسائل اقتصادی کشور فقط با کارآفرینی گشوده می‌شود

معاون اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: مسیری به جز توسعه کارآفرینی برای حل مسائل اقتصادی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز محمود کریمی بیرانوند در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت  آموزش و پرورش در زمینه آموزش کارفرینی اظهار داشت: کارآفرینی روح اقتصاد هر کشوری است و رویدادی خاص نیست بلکه به معنای واقعی در همه اجزای اقتصاد یک کشور نقش آفرینی می‌کند.

وی افزود: اگر روحیه کارآفرینی در اجزا و ارکان یک کشور نباشد عملا هیچ تحولی روی نمی‌دهد و مسیری به جز توسعه کارآفرینی برای حل مسائل اقتصادی وجود ندارد.

وی راحت ترین و کارآمدترین روش برای توسعه گفتمان کارآفرینی را استفاده از ظرفیت معلمان و آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: زیرا معلمان در تربیت نفس انسان اثرگذار هستند. به خصوص اگر این آموزش در سنین تاثیرگذار انسان اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه اولین بار است که این همکاری میان دستگاهی به طور جدی شکل می گیرد، گفت: معلمان با  نگاه نقادانه به محتوا و اجرا نگاه کنند. در مورد محتوا باید یک بازنگری متناسب با شرایط سنی دانش آموزان و شرایط فرهنگی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: کارآفرینی یک فرایند مردمی است و بیشتر از اینکه عینی باشد ذهنی است و با نفس انسان کار دارد. همه مردم می‌توانند کارآفرین باشند، هر کسی که یک ایده جدید را پرورش می‌دهد کارآفرین است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.