مجوز مشاغل خانگی در البرز ۳ روزه صادر می شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در البرز خبر داد و گفت:مجوز مشاغل خانگی در مدت سه روز صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز عبداله دارایی شامگاه دوشنبه در دیدار با  علی حدادی رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت این اداره اظهار داشت: در خصوص ساماندهی تعاونی‌های مسکن به ویژه تعاونی‌های مسکن مهر شهرستان ساوجبلاغ اقدامات متعددی انجام شده است.

وی افزود: پیگیری تامین زیرساخت‌های انشعابات تعاونی‌های واحدهای مسکن مهر که آماده تحویل به متقاضیان هستند یکی از اقدامات انجام شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به اینکه در  صورت تامین آب، برق و گاز تعدادی از مسکن‌های مهر شهر جدید مهستان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: با پیگیری دستگاه‌های متولی اشتغال و ثبت سامانه رصد، تاکنون بخشی از سهم اشتغال استان در سال جاری فراهم شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به تعهد سرانه اشتغال و سهمیه تعیین شده برسیم.

دارایی با اشاره به صدور مجوزهای مشاغل خانگی و تخصیص اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی نیز خاطر نشان کرد: علاوه بر توجه به توسعه تعاونی‌های روستایی ، عشایری و تسهیلات برای استفاده روستاییان ، در بخش مشاغل خانگی نیز مجوز های مربوطه ظرف مدت 3 روز صادر و متقاضیان می‌توانند از تسهیلات مورد تصویب دولت در این بخش بخش استفاده کنند.

با اشاره به برگزاری کمیته اشتغال کارگروه  اجتماعی استان و تهیه بسته خدمات اشتغال و کارآفرینی، به اشتغال فارغ‌التحصیلان در مراکز تولیدی و صنعتی پرداخت و گفت: واحدهای تولیدی که نسبت به جذب نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی در مجموعه تولیدی و صنعتی خود اقدام کنند، از مشوق‌های سهم دولت برخوردار می شوند و مشکلات مربوط به جذب نیروی کار تخصصی در واحدهای صنعتی در دستور کار اداره کل است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.