حمایت بانک توسعه تعاون از شرکت های دارویی و دانش بنیان

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان البرز عنوان کرد:ارتقاء جایگاه و توان تولیدی شرکت‌های دارویی و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت سبب تقویت توان حمایتی از خانواده ها در زمینه دارو و سلامت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج، علی غیاثی مدیر شعب بانک توسعه تعاون در این بازدید، با اشاره به اهمیت و جایگاه حساس و روبه رشد شرکت های دارویی اظهار کرد: این شرکت ها در رفع نیازهای کشور و قطع وابستگی خارجی در حوزه دارو و سلامت می باشند که لازمه آن در اولویت قرار دادن و حمایت از دستاوردهای شرکت های دارویی و دانش بنیان فعال در این حوزه می باشد.

غیاثی همچنین با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های طرفین خاطر نشان کرد: بررسی میدانی از شرکت های فعال در حوزه تولید دارو و مواد اولیه دارویی و بررسی ظرفیتهای بالقوه طرفین ، جای گسترش همکاری ها را باز کرده که می‌توان از این اتفاق، در راستای اهداف توسعه و رشد اقتصادی استان و کشور با بهره مندی از ظرفیت دانش بنیان ها ، بهره برد.

وی در ادامه گفت: لذا حمایت بانک توسعه تعاون از شرکت های دارویی و دانش بنیان این حوزه در اولویت برنامه ریزی های بانک قرار داشته و با تمام توان از ظرفیت های خود در زمینه تعامل با این شرکت‌ها جهت کاهش یا قطع وابستگی کشور به واردات دارو و مواد اولیه تولید آنها، بالاخص داروهای بیماری‌های خاص بکار خواهد بست.

مدیر شعب استان همچنین با خاطر نشان کردن این مطلب که، بانک توسعه تعاون همواره در راستای سیاست و رسالت حمایتی خود از شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان بالاخص شرکت‌هایی که تولیدات آنها سبب قطع وابستگی کشور به سایر کشورها می شود حمایت می کند، گفت: تزریق منابع مالی و اعتباری جهت خرید تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز شرکت‌های دارویی و ترکیب این منابع و تجهیزات با دانش بومی جوانان نخبه این مرز و بوم در زمینه های پزشکی و دارویی سبب خواهد شد طی سالیان آتی به یکی از قدرتهای جهانی در زمینه دارو و سلامت تبدیل شویم.

وی با تاکید بر این مطلب که ارتقاء جایگاه و توان تولیدی شرکت‌های دارویی و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت سبب تقویت توان حمایتی از خانواده ها در زمینه دارو و سلامت خواهد شد اذعان کرد:تجربه بیماری منحوس کووید 19 و عدم همکاری کشورهای غربی در زمینه تحویل واکسن مورد نیاز جهت نجات جان مردم بیانگر سیاست و خوی ددمنشانه دشمنان قسم خورده ملت ایران بود که اهمیت توجه به حوزه دارو و سلامت و تولید واکسن را دو چندان کرده است.

وی افزود: از شرکت‌های دارویی واریان فارمد (با بیش از 185 نفر نیرو،) هستی آریا شیمی (با 85 نفر نیرو )و آریان سلامت (با بیش از 250 نفر نیروی فعال و متخصص) بازدید بعمل آمد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.