پروژه پارکرود در مناطق آزادشده رودخانه کرج در حال احداث است.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: پروژه پارکرود در مناطق آزادشده رودخانه کرج در حال احداث است.

به گزارش  پایگاه خبری همگام با البرز حمید رضا محمد علیپور صبح امروز در حاشیه در اولین برنامه “شنبه‌های پروژه گردی” شهرداری کرج اظهار داشت: پروژه پارکرود در مناطق آزادشده رودخانه کرج در حال احداث است.

وی افزود: طی سال‌های گذشته در حاشیه رودخانه کرج ساخت وسازهای غیرمجازی صورت گرفته بود که با هماهنگی دستگاه قضا این بناها تخریب و آزادسازی شد‌.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته، آزاد سازی حدفاصل آبگیر بیلقان تا پل حامی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
وی توضیح داد: برای اجرای این پروژه سازمان سیما، منظر مشاوری را برای مطالعه بستر رودخانه جهت جلوگیری از وقوع سیلاب بکارگرفته تا با سازی مناسب از وقوع حوادث طبیعی احتمالی در این مسیر جلوگیری کند.

این مسئول اضافه کرد: در این پروژه قرار است، ۱۰ متر از هر طرف رودخانه ساحل سازی و برای استفاده عموم شهروندان آماده شود.
علیپور با اشاره به اینکه عملیات آزادسازی بستر رودخانه از بهمن سال گذشته آغاز شده، افزود: امیدواریم امسال بتوانیم مسیری به طول ۱/۵ کیلومتر از هر طرف رودخانه برای استفاده شهروندان مهیا شود.

وی ابراز کرد: ایجاد مسیر پیاده‌روی، دوچرخه سواری، محل اسکان، گردشگری، تفریحی، تجاری و… در کنار برخی المان‌های باهویت، بخشی از اقدامات شهرداری در این پروژه خواهد بود.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اضافه کرد: امیدواریم فاز اول این پروژه (یک کیلومتر) تا پایان تابستان امسال به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه با احتساب طراحی و زیرسازهای صورت گرفته،پارکرود کرج ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفت: اعتبار در نظرگرفته برای این پروژه ۷ میلیارد تومان بوده که در صورت نیاز قابل افزایش است.

علیپور با تاکید بر اینکه این پروژه در تطابق با محیط زیست است، ادامه داد: شهرداری در بستر رودخانه هیچ دخل و تصرفی ندارد و پیاده روسازی در این محوطه با استفاده از مصالح طبیعی انجام میشود.

به گفته این مسئول فرایند نگهداری از درختان کهنسال این محدوده هم با تعیین حریم‌های استاندارد و استفاده از سیستم آبیاری مدرن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مشابه این پروژه تا کنون اجرایی نشده، افزود: با توجه به طول و مشخصات رودخانه کرج، اجرای چنین پروژه‌ای در کل کشور منحصر به فرد است.

 

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.