هشدار پلیس فتا به متقاضیان ثبت نام حج

رئیس پلیس فتا استان البرز به متقاضیان ثبت نام حج تمتع برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز سرهنگ رسول جلیلیان در جمع خبرنگاران استان البرز اظهار داشت:  با توجه به آغاز ثبت نام قطعی متقاضیان حج تمتع، کلاهبرداران سایبری با ترفندهای مختلف به این بهانه اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

وی افزود: برخی افراد به این بهانه در فضای مجازی تحت عنوان خرید و فروش و یا ثبت نام فیش حج از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل این ترفند ضروری است.

سرهنگ جلیلیان گفت: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت وجه کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند.

رئیس پلیس فتا البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.

وی گفت: متقاضیان برای هرگونه ثبت نام و رزرو حج تمتع فقط از طریق سازمان حج وزیارت به نشانی اینترنتی https://tamatoreserve.haj.ir/Cpanel/HajKarevanList.aspx اقدام کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پرداخت هرگونه وجه فقط به صورت الکترونیکی از طریق سامانه حج و زیارت صورت می گیرد و تقاضای پرداخت هرگونه وجه برای ثبت نام به صورت نقد و یا ازطریق دستگاه پوز، خود پرداز و کارت به کارت جعلی است.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.