باید کمربند سبز برای البرز ایجاد کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: چشم به هم بگذاریم عمر مدیریت ها به پایان می رسد و چه بهتر در این زمان اقدامی ماندگار از خود به جای بگذاریم که ایجاد کمربند سبز برای استان یکی از این اقدامات است.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج  مجتبی عبداللهی در جلسه کمیسیون ماده 21 استان که امروز در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه تمامی کمیسیون های مربوطه باید برای هماهنگی با یکدیگر جلسه تشکیل دهند، اظهار داشت: بر این اساس تصمیمات منسجم تری اتخاذ می شود.

وی ادامه داد: معاونت اقتصادی استانداری برای ایجاد یک مرکز جهت تسهیل در اخذ مجوز سرمایه گذاران اقدام کند.

عبداللهی با اشاره به ضرورت راه اندازی نهضت درختکاری و هر شهروند یک درخت در البرز، گفت: بسیاری از نقاط استان بویژه در حوزه اشتهارد و نظرآباد باید اقدامات لازم جهت بیابان زدایی را آغاز کنند.

وی افزود: ضرورت دارد برای ایجاد فضای سبز با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه اقدام شود و استفاده از گونه های مقاوم در برابر کم آبی در نقاط خشک و کم آب مورد تاکید است.

عبداللهی گفت: چشم به هم بگذاریم عمر مدیریت ها به پایان می رسد و چه بهتر در این زمان اقدامی ماندگار از خود به جای بگذاریم که ایجاد کمربند سبز برای استان یکی از این اقدامات است.

استاندار البرز گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان باید درصدد احصا نقاط حادثه خیز بویژه در خصوص سیل باشد و برای مقابله با حوادث تدابیر لازم را از پیش اتخاذ کند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد آرامستان های محلی، افزود: به تمامی فرمانداران استان ابلاغ شده است که در خصوص ایجاد و احیای آرامستان های محلی همراهی لازم را داشته باشند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.