2 هزار کلاه ایمنی رایگان بین موتورسواران البرزی توزیع شد

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: دوهزار کلاه ایمنی رایگان با هدف ترویج فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی بین موتورسواران استان البرز توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج پیمان بختیاری با اشاره به اهمیت رعایت ایمنی موتورسواران و کاهش سوانح رانندگی، اظهار کرد: یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل استان، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتور است که هر ساله در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع رایگان اقلام ایمنی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح موجب ارتقای فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی و کاهش آمار تلفات موتور سواران در تصادفات می‌شود، افزود: استفاده ‌نکردن از کلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به فوت شده و گاهی اوقات درمان مصدومان نیز هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده‌ها به همراه دارد که فرهنگ‌سازی رانندگی ایمن و استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند از صدمات و خسارت تا حد زیادی جلوگیری کند.

این مسئول با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون با برگزاری هفت دوره آموزشی، ۲۰۰۰ کلاه ایمنی رایگان در شهرستان‌های استان بین راکبین موتور توزیع شده است، گفت: این دوره‌ها با محوریت آموزش استفاده از تجهیزات ایمنی و سلامت فنی موتورسیکلت، آگاه‌سازی از تبعات عدم رعایت قوانین و مقررات عبور و مرور در راه‌ها مانند رانندگی با سرعت بالا، سبقت غیرمجاز، رانندگی بر خلاف جهت حرکت خودروها، رانندگی با موتورسیکلت‌های دارای نقص فنی و توزیع کتابچه‌های آموزشی مخاطرات رانندگی با موتور  برگزار شد.

بختیاری تصریح کرد: همچنین در حاشیه برگزاری این کلاس‌ها ۲۰۰۰ برچسب ایمنی و ۵۰۰ قطعه لوازم یدکی ایمنی موتورسیکلت شامل چراغ جلو و عقب، سیم ترمز و … نیز بین موتورسواران توزیع شد.

وی با تاکید بر اینکه این آموزش‌ها در طول سال ادامه دارد و به برگزاری چند دوره محدود نمی‌شود، گفت: امید است با اجرای چنین برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، گامی موثر در جهت ارتقای فرهنگ موتورسواری در استان برداریم.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.