بیش از 5هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به وجود زیر ساخت ها و استقرار شرکت های دانش بنیان در بخش فناوری های نوین در این منطقه از راه اندازی منطقه ویژه فناوری اطلاعات در پیام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج نادر ثناکو مطلق صبح امروز در نشستی که با حضور معاون وزیر و روسای سازمان های تابعه وزارت ارتباطات، اطلاعات و فناوری که با هدف توسعه شبکه ملی اطلاعات در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام برگزار شد اظهار داشت: استقرار شرکت ها با اولویت صنایع آی.تی و آی.سی.تی در پیام از سوی دیگر ظرفیت های موجود در این منطقه موجب شده تا راه اندازی منطقه ویژه فناوری اطلاعات در پیام در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به سبقه 30 ساله فعالیت منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام خاطر نشان کرد: مجموع اقدامات انجام شده موجب شده تا امروز شاهد بیش از پنج هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه باشیم که عمده این سرمایه گذاری در یک الی 2 سال اخیر صورت گرفته است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: همچنین در حوزه اشتغال حدود چهار هزار نفر در شرکت های مستقر در منطقه در حال فعالیت هستند که با توجه به اینکه اشتغال یکی ازچشم اندازهای وزارت است تا حدودی موفق به اجرایی شدن آن شده ایم.

ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد زیر ساخت ها با هدف جذب هر چه بیشتر شرکت ها در پیام را یکی دیگر از برنامه های رو به رشد در این منطقه عنوان و تصریح کرد: جذب شرکت های حوزه صنعت و ایجاد اکوسیستم مناسب برای رشد شرکت های حوزه آی.سی.تی شاید یکی از مهم ترین مسایلی است که در این 2 سال گذشته در منطقه شکل گرفته است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در ادامه به تبدیل پیام به قطب دیتا سنتر کشور اشاره و گفت: تا حد زیادی بسترهای ایجاد قطب دیتا سنتر در منطقه فراهم شده است و این ظرفیت وجود دارد تا در این بخش شاهد استقرار واحدهای بیشتری باشیم.

وی با بیان اینکه تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بیشترین میزان نسبت به سال های گذشته رسیده گفت: تقاضای شرکت ها برای سرمایه گذاری که به خصوص شرکت هایی هستند که مرتبط با شبکه ملی ارتباطات می باشند یک اتفاق خوب در راستای محقق ساختن هر چه بهتر و بیشتر پیام به قطب آی.تی و آی.سی.تی کشور است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.