موسسه رازی از ذخایر ارزشمند کشور و مستلزم حفاظت مستمر است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تمام کشورها از ذخایر و زیرساخت های حیاتی خود حفاظت و مراقبت می کنند، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ذخیره ای ارزشمند در کشور و مستلزم حمایت مستمر است.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز از کرج کامبیز بازرگان در نشست مشترک با دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی و دکتر امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه برگزار شد، موسسه رازی را از ذخایر ارزشمند کشور که در منطقه و خاورمیانه مشابهی ندارد، خواند اظهار داشت: موسسه رازی مجموعه ای بسیار مهم و استراتژیک است که از بدو تاسیس و در زمان پایه گذاری همواره مورد توجه مسئولان ارشد بود و مورد پایش قرار می گرفت.

بازرگان با تاکید بر این که هر کشوری برای حفظ زیرساخت های حیاتی خود سرمایه گذاری می کند، تاکید کرد: موسسه رازی حدود ۱۰۰ سال سابقه دارد و در حوزه سلامت بسیار تاثیرگذار است؛ چنین زیرساختی قابل تعمیم نیست و لازم است از آن حفاظت و مراقبت شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: با داشتن چنین ساختار و کارکردی در حوزه سلامت کشور و انتظاری که در مواقع بحرانی مانند شرایط امروز کشور در مواجهه با کووید 19، از مجموعه موسسه رازی داریم، طبیعی است که باید با حمایت از آن زمینه تدوام ارائه محصولات این موسسه را فراهم آوریم.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: حمایت درازمدت از مجموعه ارزشمندی مانند موسسه رازی با برخورداری از زیرساخت های خوب فنی و نیروی انسانی زبده و باتجربه، می تواند کشور را در مواقع حساس از بحران خارج کند.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.