طرح جهادی انتقال آب به کرج آغاز شد

طرح جهادی انتقال آب از رودخانه کرج به کلانشهر کرج با هدف مهار تنش آبی روز دوشنبه توسط شرکت آب منطقه ای استان البرز و با حمایت وزارت نیرو آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز داود نجفیان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان البرز امروز در حاشیه آغاز عملیات این طرح آبرسانی  گفت : با توجه به مراحل ساخت تصفیه خانه شماره سه کرج که از سال گذشته با هدف تامین آب پایدار این کلانشهر آغاز شد، اکنون نیز به صورت ضربتی و جهادی شبکه انتقال آب از رودخانه کرج به تصفیه خانه مذکور به اجرا در آمده است.

وی ادامه داد: این شبکه به طول یک ونیم کیلومتر با استفاده از لوله های فولادی به قطر ۸۰۰ میلی متر در مدت زمان کوتاه اجرا می شود و قرار است تصفیه خانه شماره سه کرج تا قبل از آغاز فصل تابستان بهره برداری شود که این خط انتقال پیش از تکمیل تصفیه خانه احداث خواهد شد.

نجفیان گفت : با احداث خط انتقال آب رودخانه کرج به تصفیه خانه شماره سه این کلانشهر، سالانه ۱۲.۵ میلیون مترمکعب آب شرب به ظرفیت شبکه آبرسانی کرج اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت : با احداث شبکه جدید انتقال آب کرج، ۷۰۰ لیتر برثانیه آب به تصفیه خانه شماره سه کرج انتقال می یابد.

نجفیان اظهار کرد: برای اجرای این خط انتقال آب ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که بخشی از آن توسط وزارت نیرو تامین شده است.

وی بیان کرد: استان البرز همانند تهران با تراکم بالای جمعیت مواجه است که برای پایداری آب شرب نیازمند اجرای طرح های مختلف آبرسانی است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت : یکی از مزیت های شبکه جدید انتقال آب کرج تامین آب در زمان وقوع حوادث احتمالی در شبکه انتقال آب سد طالقان است که شبکه جدید از بروز اختلال در آبرسانی به کرج جلوگیری می کند.

وی اظهار کرد: یکی از اقدامات شرکت آب منطقه ای ، تقویت سفره های زیر زمینی با استفاده از طرح های تغذیه مصنوعی و درکنار آن برداشت آب از منابع سطحی است؛ اکنون طرح های زیر ساختی مختلفی برای تامین آب از سدهای البرز در دست اقدام است تا بتوانیم سهمیه لازم را از این منابع آبی جذب کنیم.

نجفیان بیان کرد: در زمان حاضر به دلیل آماده نبودن بخشی از زیرساخت ها ، استان البرز به ویژه کلانشهر کرج به تامین آب از سد طالقان وابسته است که با تکمیل تصفیه خانه شماره سه کرج تنش آبی شرق استان البرز کاهش می یابد.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام /شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.