بزرگترین فرش گل خاورمیانه در جشنواره لاله‌های کرج

شهر کرج خواستگاه ترویج گل لاله در کشور شناخته شده است  شهر کرج خواستگاه ترویج گل لاله در کشور شناخته شده است  علیرضا رحیمی خواستار برگزاری جشنواره گل های داوودی در محدوده کاخ مروارید مهرشهر شد.  علیرضا رحیمی خواستار برگزاری جشنواره گل های داوودی در محدوده کاخ مروارید مهرشهر شد.

 

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار همگام با البرز از کرج در حاشیه بازدید از دهمین جشنواره لاله ها که در پارک شهید چمران برگزار شد اظهار داشت: یکی از ویژگیهای شاخص این جشنواره به بزرگترین فرش گل در خاورمیانه در شهر کرج با مساحت حدود 2700مترمربع می توان اشاره کرد.در این جشنواره حدود پانصد هزار گل های لاله با 37 واریته و فصلی کاشته شد و به ثمر نشست.

علیرضا رحیمی هدف از برگزاری اینگونه جشنواره ها را افزایش نشاط اجتماعی بین شهروندان محترم دانست و افزود:آشنایی بیشتر با گلهای فصلی و گل لاله که شهر کرج به عنوان یکی از خواستگاه های ترویج این گل در کشور شناخته شده است و نهادینه شدن فرهنگ گل و گیاه و احترام به طبیعت جزء اهداف این جشنواره می باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، فضای سبز کاخ مروارید را به عنوان یکی از فضاهای سبز شهر کرج یاد کرد و خواستار شد:با توجه به اینکه حفظ و نگهداری فضای سبز کاخ مروارید برعهده شهرداری کرج می باشد مدیریت شهری برنامه ریزی نماید جشنواره گل های داوودی را در فصلی مناسب در این نقطه از سطح شهر با توجه به تردد بهتر برگزار شود.

رحیمی از ترافیک ایجاد شده در محدوده پارک شهید چمران و گاهاَ اتوبان تهران-کرج-قزوین از مشکلات و معضلات جشنواره لاله عنوان کرد و بیان داشت:با توجه به استقبال و بازدید های فرا استانی و همچنین بازدید سفیر ونزولا و تیم همراه از این نمایشگاه صورت گرفت در حوزه گردشگری و شناساندن شهر کرج می تواند نقش آفرینی کرد و برنامه ریزی هدفمند و آینده نگری در جنوب شهر کرج محدوده مهرشهر و فضای سبز کاخ مروارید جشنواره گل های داوودی دیده شود که این نقطه از سطح شهر هم فرشی از گلهای داوودی و فصلی را داشته باشیم تا تمرکز این موضوع برطرف شود و ضمن اینکه دسترسی بهتری برای بازدید کنندگان و همچنین مهمانان شهرها و استانهای مجاور شهر کرج را داشته باشیم.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.