افتتاح فاز نخست کمربندی شمالی با حضور رئیس جمهور

آیت‌الله رئیسی به همراه وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان در بدو ورود به استان البرز مسقیما به ‌آزادراه شهید سلیمانی رفت و ضمن بازدید از این پروژه مهم، نخست کمربندی شمالی کرج را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرزآیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به همراه وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان در بدو ورود به استان البرز مسقیما به ‌آزادراه شهید سلیمانی رفت و ضمن بازدید از این پروژه مهم، نخست کمربندی شمالی کرج را افتتاح کرد.

در این بازدید ابوالفضل رحمانی مدیرعامل شرکت احداث کنارگذر شمال شهر کرج اظهار داشت: پروژه‌ای که شاهد افتتاح آن هستیم حدود 19 کیلومتر طول، 20 تقاطع و راه اتصال به 14 استان است که پل بیلقان ترافیک اصلی غرب تهران را حل می‌کند.

وی یادآورشد: پل بزرگ بیلقان، بلندترین و عظیم‌ترین پل خاورمیانه است و 40 درصد از ترافیک آزادراه تهران-کرج-قزوین را حل خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، این آزاد راه به طول 18 کیلومتر در امتداد آزاد راه شهید همت در شرق کرج از تیر ماه سال 95 آغاز شد که قرار بود طی سه سال بهره برداری شود اما به علت عدم حمایت دولت وقت پروژه در نیمه راه تعطیل شد.

این آزاد راه که طبق پیش بینی ها 40 درصد بار ترافیکی البرز را به دوش خواهد کشید در سفر 18 فروردین ماه سال 1401 رییس جمهور دولت سیزدهم به البرز بودجه ملی برای آن تعریف شد.

‌7.6 کیلومتر از آزاد راه شهید سلیمانی کرج آماده بهره‌برداری شد که ‌امروز ‌همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان البرز زیر بار ترافیک رفت.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.