دستگاه‌های مرتبط با مشکل کم‌آبی راه‌حل ملی برای خشکسالی بیابند

رئیس‌جمهور گفت: رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط وظیفه دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه‌حل ملی برای خشکسالی بیابند.

به گزارش پایگاه خبری همگام با البرز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  در جلسه هیئت دولت با اشاره به مشکل کم‌آبی و خشکسالی گفت: رسیدگی به مشکل کم‌آبی صرفاً به وزارت نیرو منحصر نمی‌شود و همه دستگاه‌های مرتبط وظیفه دارند در مشورت با جوامع دانشگاهی راه‌حل ملی برای خشکسالی بیابند.

وی افزود: چنانچه مردم در موضوعی گله‌مند هستند وظیفه داریم ابعاد مختلف مشکلات و راهکارهای موجود را برای مردم تبیین و تشریح کنیم.

رئیس‌جمهور تغییر الگوی کشت را یکی از راه‌های مواجهه با کم‌آبی دانست و افزود: باید متناسب با اقلیم و داشته‌های منابع آبی برای کشت محصولات اقدام شود و آموزش مورد نیاز نیز به کشاورزان ارائه شود.

وی  با تأکید بر ضرورت ارتباط نزدیک و متقابل دولت و جوامع علمی و مراکز پژوهشی و دانشگاهی، گفت: نخبگان و جوامع علمی باید در این ارتباط دوسویه برای مسائل و مشکلات مختلف کشور، راهکار علمی و اجرایی پیشنهاد دهند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه توجه به آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان و نخبگان را ضروری دانست و ادامه داد: وزارتخانه‌های «علوم» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و معاونت علمی ریاست‌جمهوری باید برای استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان و امیدوار کردن دانشجویان به آینده شغلی و تحصیلی خود راهکارهای لازم را اتخاذ کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با حملات سایبری اشاره و تأکید کرد: خدمات ارائه‌شده در بستر فضای مجازی به مردم باید از امنیت کامل برخوردار باشد و باید از “خدمات و داده‌ها” مقابل حملات سایبری دشمن کاملاً حفاظت شود.

رئیس جمهور  به ادعاهای دروغین علیه دولت و شایعه‌پراکنی در فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و تأکید کرد: عده‌ای قصد دارند به اعتماد و امید مردم لطمه بزنند اما لازم است با سرعت و دقت به این‌گونه شایعات پاسخ داده شود.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.