3 ایستگاه مترو داخل شهر کرج تا پایان دولت دوازدهم راه اندازی می شود

عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید از آخرین روند پیشرفت پروژه مترو شهر کرج در گفت وگو با پایگاه خبری همگام با البرز با بیان اینکه پروژه متروی کرج یک ابر پروژه در سطح کلانشهرهای کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: پیشبرد این پروژه با یک کار تیمی، منسجم و هماهنگ در سطح استان صورت گرفته و با همدلی خوب در استان و همت والای شهردار محترم کرج و شورای شهر، طی سه سال گذشته اتفاقات خوبی در آن رقم خورده و فاز اول آن تا قبل از پایان کار دولت دوازدهم به طول ۶.۵ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: شهر کرج بعد از تهران پر تراکم ترین شهر کشور است و ۱۰ هزار نفر در هر کیلومتر مربع به طور میانگین سکونت دارند. به دلیل همین تراکم جمعیت و ظرفیت محدود معابر این کلانشهر،  دولت در موضوع مترو همکاری زیاد و ماندگاری داشت.

استاندار البرز گفت: با هماهنگی بین شورای اسلامی شهر، شهرداری و نهادهای مختلف حکومتی تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده که بیش از ۸۰ درصد آن با مشارکت دولت بوده است. بخش زیادی از این دستاورد در سه سال گذشته رقم خورده است.

وی تصریح کرد: تاکنون از سمت دولت ۲۰۰۰ میلیارد تومان به دارایی‌های شهرداری کرج اضافه شده که ۷۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به پروژه مترو و بقیه به پروژه کمربند شمالی کرج مربوط است.

شهبازی ادامه داد: جا دارد از کارگران، پیمانکار، مشاور، شهرداری، اعضای شورای شهر و دکتر نوبخت که در این پروژه همراهی خوبی داشتند تشکر کنم و امیدوارم متروی کرج هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه در این مدت پروژه‌های نیمه تمام از قبل مانده توجه زیادی را به خود معطوف کرده بود، گفت: به همین دلیل نتوانستیم پروژه‌های جدیدی را برای استان تعریف کنیم. به عنوان نمونه دیروز پروژه هشتگرد-طالقان که از ۲۲ سال پیش آغاز شده بود در این دولت به پایان رسید.

شهبازی خاطر نشان کرد: رسانه‌ها باید در طول چند سال گذشته که وضعیت اقتصادی کشور بهتر بود اتمام این نوع پروژه‌ها را بیشتر مطالبه می‌کردند. همین پروژه متروی کرج نیز زمان زیادی از آغاز آن گذشته ولی با همتی که در این سه سال صرف شد مرحله اول آن رو به پایان است.

پایگاه خبری استان البرز

انتهای پیام/شراره کهنسال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از ثبت دیدگاه. پس از بررسی نمایش داده خواهد شد.